Вівторок, 2024-04-23, 3:20 PMВітаю Вас Гість | RSS
1 000 000 ідей для бізнесу
Меню сайту
Категорії розділу
Заробіток на сайті [15]
Заробіток без сайту [15]
Ідеї інтернет бізнесу [5]
Створення сайту [10]
Розкрутка сайту [23]
Платіжні системи [4]
Відеокурси [0]
Книги [0]
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 676
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей


Головна » Статті » Створення сайту

Доменне ім'я
Доменне ім'я - це обличчя сайту і від нього залежить впізнаваність і успішність будь-якого Web-ресурсу - "Як ви яхту назвете, так вона і попливе!". При створенні сайту або перехід сайту на більш високий рівень кожен веб-майстер стикається з проблемою вибору доменного імені і його реєстратора. У цій статті будуть дані поради про те як це зробити якомога ефективніше і вигідніше. Стаття розрахована для новачка в цих справах, але й досвідченим веб-майстрам буде корисно ознайомитися.

Домен - це кажучи простою мовою є назва якогось сайту (ресурсу, порталу).

Будь-яке доменне ім'я має свій рівень. Кожен рівень в імені домену розділяється точкою, тобто ім'я домену першого рівня складається з одного слова, є найвищим і являє собою цілу зону імен (наприклад: ua або com або info). Реєструється зони для будь якої держави або глобальної тематики. Для простих смертних реєстрація доменних зон не доступна і тому ми поговоримо про більш земних речах - доменах 2го та 3го рівня. Як їх розрізнити: все дуже просто, кожен рівень в імені розділяється точкою не вважаючи приставки "www." - При визначенні рівня його ми в розрахунок не беремо, так як адресу кожного сайту існує з "www." і без такого. Отже www.mysite.com або mysite.com - домен 2го рівня, а www.file.mysite.com або file.mysite.com - домен 3го рівня. У кожного домена 2го рівня може бути будь-яка кількість різних піддоменів, тобто доменів 3-го рівня. Повноправний власник доменного імені може створювати піддомени більш високого рівня. Імена 4го рівня використовуються вкрай рідко, тому розглядати їх ми не будемо.

Отже, де ж брати ці самі доменні імена? Як правило імена 3го рівня надаються безкоштовним хостингом (такими як ucoz або narod) і в повноправне володіння звичайно не передаються, тобто при порушені правил користування хостингом ім'я можуть забрати. На початковому етапі свій перший "пробний" сайт можна створити і на такому безкоштовному хостингу з безкоштовним доменним ім'ям. Але є і платні доменні імена 3го рівня, які реєструються за правилами для доменів 2го рівня і є платними, такі як наприклад "name.com.ua". А ось імена 2го рівня реєструються на певну особу або організацію реєстраторами за певну плату, так само їх можна переоформляти на іншу особу або фірму (продати, подарувати і т.д.). Коштує це задоволення від 300-350 рублів і вище, в залежності від обраного реєстратора і зони. Так що коли відчуєте, що дозріли для купівлі доменного імені 2-го рівня і маєте чи задумули для нього гідний сайт - значить пора! Якщо Ваш сайт знаходиться на безкоштовному хостингу, то потрібно спочатку дізнатися, чи надається можливість прив'язати свій особистий домен, а на будь-якому платному хостингу це на 100% є. Далі треба придумати саме ім'я. У кожній зоні існують свої правила реєстрації, допустимої довжини імені, кодування і т.д. Ми зупинимося на основних правилах. Довжина імені може бути від 2 до 63 латинських символів або цифр (можна поєднувати). З знаків допускається тільки дефіс (-) стоїть не на початку і не в кінці імені, пропуски не допускаються.

Назву треба підбирати виходячи з таких простих правил: вона повинна хоч якось відображати зміст сайту, назва фірми або хоча б просто було "симпатичним". Занадто довгі імена виглядають непривабливо, та й вважається чим коротше і при цьому змістовне ім'я, тим воно авторитетне. Наприклад трьохбуквені доменні імена вже практично всі зайняті. Цифри і знак дефіса бажано використовувати тільки в крайньому випадку. Бажано підібрати кілька варіантів імені, оскільки можливо найкращий варіант вже кимось зайнятий.

Доменні імена реєструються терміном на один рік з можливістю продовження за плату, яка визначається реєстратором, але як правила вона не перевищує ціни покупки домену. При реєстрації Ви вказуєте свої особисті дані (ім'я, прізвище, адресу та ін). Якщо Ви вкажете невірні дані, то при будь-яких конфліктах і спорах можете позбутися доменного імені, тому раджу відразу вказувати достовірні дані. До того ж у найближчому майбутньому планується реєстрація та продовження доменних імен "на папері" за особистої присутності власника.

Після того, як домен зареєстрований необхідно його прив'язати до Вашого сайту, тобто щоб сайт був доступний на зареєстрованому імені. Поясню принцип. У цій справі є два моменти:

- Сам домен повинен бути де-небудь припаркований, тобто визначено місцезнаходження файлу з інформацією про домен і до якого хостингу (те місце, де міститься вміст самого сайту) прив'язаний він і його піддомени. У Вас є вибір: або припаркувати домен на DNS-сервер реєстратора (звичайно всі реєстратори надають таку послугу безкоштовно - просто при реєстрації вибираєте цю послугу), або домен паркується на DNS-сервер хостинг-провайдера (теж як правило безкоштовно, але новачкам не раджу відразу це робити - зайва заморочка і перепаркував можна завжди).

- І власне сама прив'язка. В панелі управління доменом (панель знаходиться там де домен припаркований) прописуємо адреси сервера, де знаходиться сам сайт (сервер знаходиться у хостера). Робиться це шляхом додавання DNS-записів у цій самій панелі керування. Існує кілька типів DNS-записів, але для цієї мети а передусім використовується два види: "A" і "NS". Запис "A" потрібна для встановлення доменному імені вказаної IP-адреси, а "NS" - для вказівки NS-серверів. У кожного хостинг-провайдера слід уточнити правила прив'язки домену, ми ж розглянемо прив'язку домена 2го рівня. Отже відкриваємо у властивостях домену "управління зоною", дізнаємося у свого хостинг-провайдера IP-адресу сервера, на якому розташовується Ваш сайт і створюємо два записи "A":
в поле піддомену ставимо @, вибираємо запис "А", в полі дані вводимо IP-адресу сервера, який дізналися у хостинг-провайдера і натискаємо "додати".
в полі піддомену ставимо www, вибираємо запис "А", в полі дані вводимо той самий IP-адресу сервера, який вводили в попереднього запису.

Якщо з прив'язкою домену щось не вийшло або Ви все одно не зрозуміли як це робити - звертайтеся в службу підтримки Вашого хостинг-провайдера та реєстратора. Важливо знати ще одну річ - після реєстрації домену, паркування і зміни DNS-записів дані оновлюються не відразу, а протягом 72 годин (це максимум - зазвичай швидше), тому протягом цього часу сайт за цією адресою може бути не доступний. З цього випливає, що у разі помилок з Вашого боку можна втратити чимало часу - будьте уважні й терплячі!








Категорія: Створення сайту | Додав: KosmosR (2011-02-12)
Переглядів: 1707 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Цікаве
[2011-01-23]
Оренда, купівля-продаж нерухомості: свій бізнес
[2011-01-24]
Клініка "пластики": стартап з швидкою окупністю і величезним доходом згодом
[2011-01-23]
Технологія виробництва тротуарної плитки: Виготовлення, укладання тротуарної плитки
[2011-01-19]
Бізнес-ідея : шкарпетки поштою
[2013-10-04]
Как заработать $360.000 на веревочном парке?
[2011-01-22]
Ідея бізнесу на ювелірних прикрасах
[2011-01-23]
Установка і настройка супутникового телебачення
[2011-01-23]
Виготовлення зовнішньої реклами, наружки, художні майстерні
[2011-01-23]
Вантажні перевезення
[2011-01-24]
Збагачення гірниче і матеріальне: бізнес-стратегія на базі університетської геології
Соціальні закладки