Субота, 2018-10-20, 3:34 PMВітаю Вас Гість | RSS
1 000 000 ідей для бізнесу
Меню сайту
Категорії розділу
Заробіток на сайті [15]
Заробіток без сайту [15]
Ідеї інтернет бізнесу [5]
Створення сайту [10]
Розкрутка сайту [23]
Платіжні системи [4]
Відеокурси [0]
Книги [0]
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 676
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей


Головна » Статті » Створення сайту

Що таке CMS і як вибрати кращу?
CMS - від англ. "Content Management System" або "Система Управління Контентом". Якщо розшифрувати це поняття для звичайного користувача, то CMS - це якась програмна оболонка, яка дозволяє легко вводити і редагувати дані - текст, картинки і т. д., додавати і видаляти сторінки, тобто, загалом, керувати сайтом в режимі онлайн, без знання html, мов програмування та інших спеціальних навичок. CMS являє собою також як би комплекс найбільш поширених скриптів - наприклад, система коментарів, голосування, фотогалерея і т. д., які, таким чином, не доведеться шукати і додавати до сайту окремо.

Оскільки створити сайт за допомогою CMS можна швидко і без спеціальних навичок, цей інструмент стає все більш популярним. Зараз навіть сайти-візитки часто роблять на CMS, хоча редагування такого сайту у візуальному редакторі типу Macromedia Dreamveawer не представляє особливих складнощів.

Які плюси створення сайту за допомогою CMS?
Створення сайту за допомогою CMS не вимагає ніяких спеціальних знань та навичок.
Зробити сайт на CMS можна швидко, що економить час.
CMS несе в собі досить велику функціональність, що дозволяє не витрачати зайвий час на пошук або написання окремих скриптів.
Якщо ви обираєте популярну CMS, то до неї зазвичай можна знайти велику кількість різноманітних шаблонів і додаткових модулів, ще більше розширюють функціональність, а також отримати поради з настройки, установки і розв'язання тих чи інших проблем від співтовариства розробників і користувачів цієї CMS.

Звернемо увагу передусім на безкоштовні CMS.
                                                              Вордпресс (Wordpress) 


Дуже популярна у рунеті та світі CMS, особливо серед новачків. Вордпресс дозволяє створювати сайти різного типу, інформаційні, новинні і т. п., але все ж, коли говорять про Вордпресс, мають на увазі, що це, в першу чергу, двіжок для блогів. У класі блогодвіжків Вордпресс є безумовним лідером. Таким чином, якщо ви хочете легко і швидко створити свій блог, або, що практично те ж саме, нескладний сайт інформаційного типу, на який будете періодично додавати нові статті та дозволяти користувачам їх коментувати, то саме Вордпресс - непоганий вибір.

Вордпресс добре русифікований, для нього написано безліч додаткових модулів і зроблено безліч шаблонів. Звичайно, ви і самі можете внести зміни в дизайн.

Мінуси Вордпресс типові для популярних CMS - не дуже швидка робота сайту, можливість збоїв при високій відвідуваності та періодичне виявлення тих чи інших дірок в скрипті. Тому деякі користувачі навіть при створенні блогів віддають перевагу все ж таки більш простим і легким двіжкам. Також, очевидно, Вордпресс навряд чи підійде для складного сайту з великою функціональністю, порталу, інтернет-магазину і т. п. - для них потрібно звернути увагу на більш універсальні CMS.
                                                                    Джумла (Joomla) 


Ще одна популярна CMS, на ній часто роблять сайти. Дещо складніша в освоєнні, ніж Вордпресс, але має і велику сферу застосування. Для Джумли розроблена величезна кількість модулів, включаючи форуми, чати, блоги, інтернет-магазини і т. д., тому на ній можна сміливо намагатися робити складний багатофункціональний сайт. Взагалі, на Джумлі можна робити самі різні сайти, як прості, так і складні, це універсальна CMS. Також для Джумли існує величезна кількість шаблонів, і в можливості створення або вибору дизайну для сайту вебмайстер практично не обмежений.

На жаль, так само, як і Вордпресс, Джумлу не обійшли стороною проблеми з глюками, дірками і гальмуванням сайту при великій відвідуваності. Втім, це не заважає безлічі шанувальників Джумли вважати цю CMS найкращим вибором для своїх сайтів.
                                                                        Друпал (Drupal) 

Ця CMS підійде для створення форумів, блогів (в т. ч. розрахованих на багато користувачів), онлайн-енциклопедій, сайтів спільнот. Однак навряд чи дану систему можна назвати універсальною. Порівнюючи друпал з Джумлой і Вордпресс можна однозначно сказати наступне - ця CMS не для тих, хто хоче створити сайт легко і швидко, встановивши і відразу ж отримавши готове. Drupal зручніше для тих, хто готовий сидіти і ретельно вибудовувати структуру сайту, щоб отримати те, що йому потрібно, але не для звиклих до простих рішень новачків. Ця особливість відлякує від друпал тих, хто не хоче морочитися зі всією цією складністю, але приваблює тих, хто любить гнучкість і любить експериментувати.

Для друпал є шаблони і модулі, але по враженню їх трохи менше, ніж для Джумли, крім того, за Друпалу менше документації.
                                                             Інші безкоштовні CMS 


Як вже було сказано, різних CMS дуже багато, і наведені вище найбільш популярні. Ще про кілька безкоштовних CMS напишу коротко:

php-nuke - одна з найбільш старих CMS, яка раніше була дуже популярною, але прославилась також і своєю дірявістю і вразливістю до взломів. Основне призначення - створення порталів, нескладна в установці і управлінні для новачків. php-fusion - також cms для створення порталів, чимало модулів та шаблонів, порівняно нескладна в установці.

e107 - універсальна cms для побудови різних сайтів, багато шаблонів і модулів. Однак деякі користувачі вказують на наявність різних недоробок і тормознутость сайтів під її управлінням.

mambo - ця cms попередник дужмли, і до цих пір неквапом розвивається як окремий проект. Простіше джумли, але для когось це може бути і перевагою.

typo3 - cms-монстр, на ній працюють багато великі сайти, включаючи сайти відомих корпорацій і держустанов, розглядається багатьма як безкоштовний конкурент складних комерційних cms. Велика за розміром і досить складна в освоєнні, але велика кількість можливостей може спонукати в деяких випадках зробити вибір на її користь.

textpattern - здебільшого застосовується як двіжок для блогів, але, так само, як і Вордпресс, може використовуватися для створення нескладних інформаційних сайтів. Якщо Вордпресс вам щось не подобається, можна розглянути дану cms як альтернативу йому.
                                                                         Комерційні CMS 


Говорячи про відмінності комерційних CMS від безкоштовних, можна відзначити їх універсальність (переважної частини), але при цьому наявність кількох версій - від дешевих і навіть безкоштовних і простих до більш дорогих, що включають потужну функціональність і придатних для створення практично будь-якого сайту. Безумовним лідером тут є CMS Бітрікс (Bitrix), на ньому працюють дуже багато різних сайтів. З усіх російських комерційних CMS вона є найбільш потужною. Серед конкурентів Бітрікс можна відзначити NetСat, ABO.CMS, Amiro.CMS, UMI.CMS, Host.CMS та ін Крім цього значна кількість веб-студій використовують при створенні сайтів самописні універсальні CMS власної розробки. Окремо можна відзначити CMS Data Life Engine (DLE), яка подається розробниками як движок для великих новинних порталів.

                                                                     Яку CMS вибрати?

Однозначно відповісти на запитання "Яка CMS краще?" не можна. Відповідь залежить від різних причин, у першу чергу від тих цілей і завдань, які ви ставите перед собою при створенні сайту, необхідної функціональності, ну, і крім цього, вашого бажання і готовність боротися з труднощами в освоєнні конкретної CMS.

Якщо ви хочете встановити сайт швидко і просто, то для більшості сайтів підійдуть вордпресс або джумла. Вордпресс підійде для блогу, нескладного інформаційного сайту, джумла - для сайта-порталу з різними додатковими можливостями. Якщо ваші вимоги більш специфічні і ви готові витратити час на освоєння CMS і на досить копітку розробку сайту, можна звернути увагу на інші CMS, що відповідають цілям і завданням сайту.

Для відповідального завдання - створення комерційного сайту, складного високовідвідуваними проекту можна вибрати і комерційну CMS, це буде більш зручно та надійно, хоча і складний комерційний сайт можна, якщо ви хочете заощадити, зробити на джумлі.Категорія: Створення сайту | Додав: KosmosR (2011-02-12)
Переглядів: 1418 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Цікаве
[2011-01-23]
Високодоходний Кулінарний Бізнес
[2011-03-17]
Кольоровий бізнес: чи вигідно вкладати у виробництво вітражів?
[2011-01-25]
Бізнес-ідея: відкриваємо сквош-корт (російський досвід)
[2011-01-22]
Прокат скутерів - хороший спосіб отримання прибутку.
[2011-01-23]
Установка і настройка супутникового телебачення
[2011-01-24]
Рентабельність бізнесу з генерування штучного снігу в Україну становить 15-25%
[2011-01-23]
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИВАТНОГО ДИТЯЧОГО САДУ.
[2011-01-23]
Концепції безпрограшного автомийного бізнесу.
[2011-01-24]
Бізнес-ідея: здача в оренду автомобілів-застав за кредитами
[2011-03-17]
Модний стартап: історії знаменитих інтернет-інвесторів
Соціальні закладки