Четвер, 2018-02-22, 7:51 PMВітаю Вас Гість | RSS
1 000 000 ідей для бізнесу
Меню сайту
Категорії розділу
Автотранспорт [6]
Бізнес з нуля [3]
Шлюбні послуги [0]
Гроші та фінанси [2]
Дизайн і архітектура [0]
Домашні тварини [2]
Домашній бізнес [4]
Їжа та ресторани [2]
Заробіток в інтернеті [7]
Видавнича діяльність та ЗМІ [2]
Інвестиції [2]
Інтернет проекти [3]
Медицина і здоров'я [5]
Мобільний зв'язок [2]
Нерухомість і будівництво [3]
Незвичайні ідеї [5]
Незвичайні подарунки [0]
Новини [3]
Освіта та наука [1]
Одяг та мода [0]
Виробництво [6]
Робота в інтернет [2]
Розваги та ігри [3]
Різні види бізнесу [4]
Рекламні ідеї [2]
Рекрутинг і фріланс [0]
Сільське господарство [1]
Соціальний бізнес [0]
Спортивні товари [0]
Сфера послуг [11]
Технічні новинки [3]
Торгівля оптова і роздрібна [4]
Туризм та відпочинок [2]
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 675
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Блог


Головна » 2011 » Січень » 23 » Жарка і упаковка насіння — огляд ринку і устаткування
6:02 PM
Жарка і упаковка насіння — огляд ринку і устаткування
Упакована обсмажене насіння поширена в Туреччині, в 2000 році в кожному продуктовому магазині був величезний вибір різного насіння — солоного, простого, смугастого, маленького і великого… Більшість серед цього вибору — нелущене насіння, чистго ядра у продажу мало, оскільки попиту на нього теж мало.

У той час мало хто займався подібною продукцією в країнах СНД, вважаючи що конкурувати з вуличними торговцями на розважування марно… Але поступово і у нас заповнюється ринок упакованого насіння — зараз так само практично в кожному продуктовому магазині можна знайти смажене упаковане насіння соняшнику. Вибір не такий великий як в Туреччині, але зараза лущення зубами і язиком насіння — і в Африці залишається заразою… І так до мозолів на язиці…

Вуличні торговці на розважування теж залишилися — так вони і в Туреччині теж є або в тих же магазинах жаренне насіння ще продають і на розважування (до речі ідея і для СНД — тут в магазинах чому те гігієнічніше рахують продавати цукор на розважування, а не насіння, хоча насіння те ж знайде свого споживача «на развес»).

Це передмова, тепер про способи обжарювання і упаковки насіння.
Способи обжарювання і упаковки насіння

Смажать насіння на сковорідках, в печах, в жаровнях, на газу, «на електриці», у мікроволновці або могутніх мікрохвильових печах (можливо найбільш перспективний метод обжарювання). Печі бувають так званого періодичного завантаження-вивантаження (тобто як сковорідки — засипав, помешал-пожаріл, висипав), так і прохідні — з одного боку йде подача в жарильний барабан, з іншою вивантаження смаженої продукції.

Наша компанія (Майстерня Своєї Справи) проводить як прохідні печі, так і періодичного завантаження-вивантаження. Чомусь прохідні печі у нас розповсюдження не отримали, хоча вони в першу чергу виключають людський чинник і можуть бути вбудовані в повністю автоматичну лінію по виробництву жаренной упакованою насіння.

Навіть крупні виробники жареного упакованого насіння більш охоче беруть по декілька десятків наших жаровень на газу непрохідних, що працюють за принципом: завантажив в жарильний барабан, підпалив, включив електропривод для рівномірного обжарювання, потім за часом, випаровуванню і іншим органолептичним показникам вимкнув привід і пальник, і висипав обсмажену продукцію для подальшої обробки або упаковки. Можливо, тут діє споживчий принцип: простота — гарантія надійності.
Упаковка насіння

З упаковкою насіння трохи складніше — тут простим устаткуванням не звільнишся… Основний вид упаковки насіння як у нас, так і на Заході — поліпропіленовий пакетик, спаяний з поліпропіленової стрічки з двома горизонтальними єврошвами і одним вертикальним внахлест.

Поліпропіленовиє стрічки застосовують як металізовані, так і прозорі. Пакетики з прозорих стрічок в два рази дешевше, тому якщо ринкова мода, СЕС і споживчий попит дозволяє — рекомендуємо робити пакетики дешевше…

На прозорі стрічки флексографічеськие фірми наносять логотип виробника насіння — якщо Ви вирішили зайнятися упаковкою насіння, то це одна з перших інстанцій, в яку треба звернутися. Тобто найближча (або що задовольняє Вас за якістю, ціні, термінам і так далі) флексографічеськая фірма Вам може запропонувати послуги з продажу Вам плівки з Вашим логотипом…

Перед цим в Україні отримують штрих-код на продукцію і реєструють Технічні Умови на жаріння-упаковку насіння (або завіряють чужі ТУ на себе — у нас це стоїть 300 доларів США). Можна не проходити всі ці інстанції і узяти нашу плівку — ми можемо надати свою плівку з логотипом МСС і нашими телефонами і сайтами — але Ви при продажі розкручуватимете чужу марку…

Тут можливі варіанти:
якщо Ви випускатимете неякісну продукцію в наший упаковці, то у Вас швидко накриється збут. Оскільки ми самі практично не проводимо упаковане насіння, то подібна антиреклама на нас сильно не вплине (на наший плівці ми виступаємо як виробники устаткування, а не як пакувальники насіння).
якщо Ви випускатимете якісну продукцію, то по рекламі з плівки можливо потенційні замовники звертатимуться до нас, в принципі проблема вирішувана — ми можемо переадресовувати, але Ви все одно «розкручуєте не свою марку».

Починати з чужої плівки можна, якщо немає поки умов для створення своєї…
Устаткування для упаковки насіння

Повертаємося до устаткування, яке робить з плівки або стрічки пакетики. Принцип роботи подібного устаткування — стрічка за допомогою коміра (косинки) загинається в трубу, запаюється внахлест (або краями один до одного) і потім вже з труби робляться пакетики. Тобто якщо стрічка шириною 250 мм, тпро труба вийде при нахльостуванні 15 мм по колу 250-15-15=220 мм або вирівняний пакетик шириною 110 мм. Ці цифри нам допоможуть з шириною стрічки, що замовляється, виходячи від необхідної ширини пакетика — тут більше залежність від бажаної ваги і щільності продукції.

Пакети з труби робляться за допомогою горизонтальних губок і тенів, нагрівачів«Єврошов» і нагрітої ніхромової струни або ножа для обрізання. Під час запаювання горизонтального шва на пакувальних напівавтоматах або автоматах пакетик обрізається і створюється верх нижнього пакету (вже заповненого продукцією) і низ верхнього — куди продукція засипається після запаювання.

На пакувальних напівавтоматах оператор за плівку (трубу, що сформувалася) тягне уручну або за допомогою важеля (наш напівавтомат з добавкою однорукий бандит), потім уручну або за допомогою педалі ногою притискує горизонтальні нагревателі і отрезаєт-запаїваєт нижній пакет, одночасно запаюючи низ верхнього. На пакувальному автоматі ці операції робляться автоматично без оператора.

Зазвичай пакувальні автомати тримають довжину пакетика за допомогою фотомітки на плівці і фотодатчика на устаткуванні, через який плівка проходить і по фотомітці датчик дає сигнал про зупинку подачі і запайки-отрезке пакетиків. Завдяки фотомітці на таких пакувальних автоматах ми отримуємо пакетики однакової довжини, але ускладнена робота електронного блоку управління механізмами такого автомата.

У МСС конструктори спростили пакувальний автомат і зробили можливою його роботу без фотомітки на плівці. Довжина пакету регулюється механікою, завдяки чому спрощений електронний блок управління, який зараз такий же як на пакувальному напівавтоматі.

Механічний автомат набагато дешевший «електричного» — наша ціна на автомат механічний — 3000 у.о.

Після обжарювання і перед упаковкою насіння можуть обробляти в очищувачі-охолоджувачі, який в принципі не обов'язковий в лінії насіння, але значно може підвищити якість обсмаженого насіння. Основна проблема виробників упакованої жаренного насіння — це чорний пил і попелястий наліт на чорному насінні соняшнику після обжарювання.

У деяких технологіях обжарювання-упаковки насіння для отримання чистішої продукції її миють перед жарінням — це значно підвищує витрату енергоносіїв (газ, електрика) при подальшій сушці жарінню насіння. Ми цю технологію (миття насіння) не застосовуємо. Наш очищувач-охолоджувач складається з сита, що обертається, з дрібним осередком і просто просіває пил з обсмаженого насіння.

Багато підприємців вважають що без цього процесу (очищення-охолоджування) вони б не могли конкурувати на ринку за якістю продукції. Деякі наші споживачі працюють без цього устаткування і теж у великих об’ємах випускають смажене насіння.
Калібрування насіння

Інша проблема у виробників смаженого насіння — постачання каліброваного насіння без гілочок і квіток соняшнику. Якщо вага і розмір сміття (вітки, квітки і так далі) в насінні сходиться з самим зерном (тобто семечкой), то дуже важко фермерові (або підприємцеві, що займається калібруванням насіння) відокремити це сміття і отримати ідеально каліброване насіння.

У деяких виробників упакованого насіння цим займаються уручну — розсипають насіння соняшнику на рівних столах і уручну прибирають сміття. З устаткування, яке може справитися з проблемою прибирання однакового за розміром сміття — це вібропневмостіл, що розподіляє зерно по питомій вазі, розміру і коефіцієнту тертя.

Подібні вібропневмостоли коштують відносно дорого, біля 6000 доларів продуктивністю 300 кг/год, тому часто підприємці обходяться без них, застосовуючи поширенішу машину для відсівання сміття і калібрування зерна — фірми Петкус Німеччина. Якість калібрування на машинах типу Петкус гірша, ніж на вібропневмостолах, але машини Петкус поширені в країнах СНД і практично є в кожному колишньому колгоспі
Категорія: Сфера послуг | Переглядів: 2013 | Додав: KosmosR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Цікаве
[2011-03-17]
Бізнес-ідея: організовуємо бізнес з доставки чого завгодно
[2011-02-20]
Секрети успіху на старті: вчимося працювати з роздробом
[2011-01-30]
Бізнес-ідея: заробляємо на бджільництві
[2011-01-22]
Виготовлення пластикових карт
[2011-01-23]
ВИРОБНИЦТВО ХЛІБА. ОРГАНІЗАЦІЯ ХЛІБОПЕКАРНІ
[2011-01-22]
Мото таксі, заробіток в таксі.
[2011-01-22]
Бізнес-ідея - чищення подушок
[2011-01-24]
Клініка "пластики": стартап з швидкою окупністю і величезним доходом згодом
[2011-01-19]
Бізнес-ідея : робітниця не селянка
[2011-01-22]
Бізнес-ідея - розведення папуг
Соціальні закладки