Середа, 2018-11-21, 11:40 AMВітаю Вас Гість | RSS
1 000 000 ідей для бізнесу
Меню сайту
Категорії розділу
Заробіток на сайті [15]
Заробіток без сайту [15]
Ідеї інтернет бізнесу [5]
Створення сайту [10]
Розкрутка сайту [23]
Платіжні системи [4]
Відеокурси [0]
Книги [0]
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 676
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей


Головна » Статті » Заробіток без сайту

Купівля, продаж доменів. Кіберсквоттерство
У процесі створення сайту перед будь-яким web-майстром рано чи пізно постає проблема вибору доменного імені, і тут з'ясовується, що відповідних (хороших) доменних імен особливо в конкурентних тематиках не так вже й багато, причому самі гарні домени вже давно зайняті. Перебравши кілька сотень доменів та відкидаючи з різних причин кожен з них, поступово приходить на думку, а що якщо спробувати купити домен. В результаті народжується деякий попит на доменні імена. А, як відомо, попит породжує пропозицію, і завжди знайдуться люди, готові продати домен. Заробіток на покупці (реєстрації) домену, а потім його продажу природно за вищою ціною, називається кіберсквоттерством.

Зараз основні доменні імена, тобто ті, попит на які буде завжди (www.GAMES.ru www.SPORT.ru і т.д.) вже давно зайняті, і процес з бурхливого зростання перейшов у стадію спокійної торгівлі. На ринку залишилися тільки професіонали. Новачки тут затримуються рідко, тому що це на перший погляд здається, що зареєструвати домен, а потім продати його за вищою ціною просто. На цю вудку і попадаються новачки. Зареєструвати домен дійсно просто, а от продати ... Якщо ви хочете заробляти на покупку, продаж доменів, просто необхідно займатися цим професійно, тому, не поспішаючи, давайте почнемо розбиратися, що тут до чого.

Чому існує інтерес до певних доменів.

Попит на певні доменні імена не пропаде ніколи, і швидше за все буде тільки підвищуватися. І причин цьому кілька.

Можливість отримання цільового трафіку за допомогою прямого набору відвідувачем доменного імені в адресному рядку браузера. Наприклад, ви збираєтеся купити генератор. У цьому випадку деяка частина Інтернет користувачів просто відкриє браузер і набере в адресному рядку www.generator.ru

Престижність доменного імені. Наприклад, якщо ваша компанія займається виробництвом пластикових вікон, то володіючи доменом www.okna.ru, ви вигідно відрізняєтесь від ваших конкурентів.

Подібні доменні імена легко запам'ятовуються, що також робить позитивний вплив на кількість відвідувачів на Інтернет ресурс.

Можливість ефективного використання у вуличній рекламі або в рекламі на транспорті. Наприклад, слоган "Пластикові вікна на www.okna.ru" звучить непогано, вже принаймні легко запам'ятовується.

Ну і останнє. Існує думка, що релевантність сторінки збільшується, коли запит відповідає доменному імені. Це звичайно факт спірний, мені, наприклад, здається, що це не так, але в будь-якому випадку, навіть наведених вище чотирьох пунктів достатньо, щоб подумати про купівлю домену.

Купівля, продаж доменів. Ціни.

Доменні імена в Інтернет вже давно перетворилися на звичайний товар, на якому можна непогано заробити. Більш того, в мережі існують користувачі, для яких кошти, зароблені на покупку і подальшому продажі доменів, є основним джерелом доходу.

Почім можна купити або відповідно продати доменне ім'я? Це питання цікавить багатьох. Когось з професійної точки зору, а когось просто з дозвільної цікавості.

У буржуйнеті ніхто не робить таємниці з цього питання, і ціни на доменні імена викладені у відкритому доступі. Ось п'ятірка найдорожчих доменів, мається на увазі п'ять найдорожчих угод з купівлі / продажу домену.
доменне ім'я Sex.com - 12 мільйонів доларів (був проданий в 2005 році),
доменне ім'я Porn.com - 9.5 мільйона доларів,
доменне ім'я Business.com - 7.5 мільйона доларів
доменне ім'я Diamond.com - 7.5 мільйона доларів,
доменне ім'я Beer.com - - 7 мільйонів доларів.

Можна довго дискутувати на тему в цьому весь Інтернет і полягає, маючи на увазі перші дві позиції. А можна просто здивуватися тим сумами. що сплачуються за домен. Але якщо такі суми платять, значить, воно того варте. Мене до речі більше зацікавила остання позиція з питання престижності володіння деякими доменними іменами і тих грошей, які деякі компанії готові за це заплатити.

Ось ще невеликий списочок доменних імен з цінами, за якими зафіксовані реальні угоди в порядку убування ціни.
Altavista.Com $ 3250000
Loans.Com $ 3000000
Wines.Com $ 3000000
Creditcards.Com $ 2750000
Weblogs.com $ 2400000
Autos.Com $ 2200000
Express.Com $ 2000000
Branson.com $ 1600000
VIP.Com $ 1400000
Mercury.Com $ 1100000
Wallstreet.Com $ 1030000
Eflowers.Com $ 1000000
Poker.DE $ 950000
Forsalebyowner.Com $ 835000
Website.com $ 750000
Cinema.Com $ 700000
Me.Com $ 460000
Smoking.Com $ 325000
Viajes.Com $ 300000
ShoppingCart.Com $ 285000
Arab.Com $ 225000
Tourismaustralia.Com $ 201000
Visitflorida.Com $ 186000
Commerce.Com $ 180000
Animation.Com $ 150000
Beef.Com $ 150000
CheapGas.Com $ 150000
Paraguay.Com $ 150000
Ssm.Com $ 145000
Mr.Com $ 125000
15.Com $ 100000
Vintners.com $ 45000
Computadoras.Com $ 27000
Massanger.Com $ 5200

У рунеті ситуація дещо інша. Тут ніхто не поспішає розкривати таємницю операцій по купівлі продажу доменів, Ціни можна з'ясувати, лише приблизно оцінивши ціну виставлених лотів на аукціонах по купівлі продажу доменів. Ціни на таких аукціонах різні і коливаються від 100 доларів до сотень тисяч доларів, так що якщо ви вирішили зайнятися кіберсквоттерством, то в принципі це дохід приносить непоганий.

Види кіберсквоттерства.

Як і більшість видів діяльності кіберсквоттерство також класифікували. Давайте спробуємо розглянути його види і спробуємо зрозуміти, де в першу чергу початківець може докласти свої зусилля.

1. Галузеве кіберсквотерство.

Галузевий киберсквоттинг має на увазі під собою реєстрацію доменних імен, схожих на назви:

галузей економіки.

Сюди можна віднести такі доменні імена як www.neftyanka.ru або www.lesprom.ru Прикладів можна навести багато, відзначимо лише що в тому випадку, якщо існує двояка транскрипція , то бажано зареєструвати обидва варіанти написання доменного імені

назви товарів або послуг.

Прикладів тут безліч. Ті ж www.okna.ru

Чи варто починаючому сквоттеру звернути свою увагу на галузеве кіберсквотерство. Швидше за все, ні. Всі основні імена вже давно зайняті, хоча шанс прикупити яке-небудь ймення на аукціоні є, але це потребує капіталовкладень, причому можливо значних.

2. Брендове кіберсквотерство.

Якщо говорити прямо і відверто, то брендовий киберсквоттинг - діяльність не зовсім законна ну або на межі закону. Суть в тому, що на зорі бурхливого розвитку рунета, поки менеджери великих компаній займалися незрозуміло чим, підприємливі люди реєстрували доменні імена в зоні. Ru, дуже схожі на торговельні марки цих компаній. Наприклад www.lada.ru, www.coca-cola.ru, www.sprite.ru і так далі за списком. Таких імен зареєстровано було достатньо. Частина з них було передано компаніям власникам брендів в результаті судових рішень. Але такі випадки є поодинокими. Решта доменні імена були викуплені. Все досить просто. Якщо судові витрати значно перевищують ціну, яку запросив кіберсквоттер, то зрозуміло, що набагато простіше і вигідніше доменне ім'я купити, ніж займатися судовими позовами.

Я б не став рекомендувати займатися брендовим кіберсквотингу початківцю, хоча можливості для цього будуть завжди. Адже погодьтеся нові моделі і марки різних товарів з'являються постійно, однак ризик втратити доменного імені по суду. і не отримати жодної копійки з кожним роком тільки зростає.

3. Географічне кіберсквотерство.

Звичайно, дуже заманливо отримати у власність доменне ім'я, що збігається з якою-небудь географічною назвою, наприклад www.moskva.ru. Так чи інакше, але всі ми живемо в будь-якому місті, області або країні, і володіння географічним доменним ім'ям дозволяє отримувати постійний приплив відвідувачів на ресурс. Сьогодні практично в будь-якого міста є свій сайт, куди періодично навідуються його жителі. Окремо варто відзначити туристичну діяльність. Наприклад, домен www.egipet.ru приносить своєму власникові значний прибуток.

Особливість географічного кіберскоттінга полягає в тому, що база доменних імен тут сильно обмежена. Нові імена з'являються вкрай рідко, тому для новачків тут практично немає варіантів для діяльності.

4. Іменний кіберсквоттинг

Іменний кіберсквоттинг має на увазі під собою заробіток на продажі доменів типу www.kirkorov.ru або www.galkin.ru. Яка від цього користь? Та практично ніякого, за винятком кількох тисяч або десятків тисяч можливих відвідувачів. Як це може статися. Та дуже просто. Реєструємо домен типу www.martenov.ru і чекаємо. Якщо років через десять хтось Мартеном Іван Іванович стане президентом, будьте впевнені, що десятки тисяч відвідувачів на добу на ваш сайт вам забезпечені. Правда в цьому випадку вам. швидше за все, навряд чи вдасться продати цей домен, швидше за все з доменом доведеться розлучитися добровільно:)) Тому нехай краще Мартеном стане відомим гумористом або футболістом.

Є і ще один напрям іменного кіберсквотингу. Це коли реєструються домени типу www.ivanov.ru або www.petrov.ru, згодиться і домен www.pupkin.ru. І хто знає яке прізвище буде у героя або антигероя. Років десять тому це був Льоня Голубков, А хто буде завтра? Є ідеї? Тоді що ж ви сидите?

Поспішайте реєструвати домен.

5. Тайпсквоттинг

Суть тайпсквоттінга - реєстрація доменів, схожих за написанням (співзвучних) доменних імен великих порталів або відомих торгових марок. В основі цього процесу лежить як не дивно звичайний людський фактор. Кожній людині властиво робити помилки, а, з огляду на той факт, що імена пишуться англійською з яким у більшості українців проблеми, кількість помилок у написанні доменних імен ще більше збільшується. Тут і криється шанс для кіберсквоттера. Проста реєстрація доменного імені, з одного зміненою літерою може дати сайту одразу кілька тисяч відвідувачів, а це вже непогані гроші, і таке доменне ім'я можна вигідно продати або не продавати, а заробляти на рекламі. Правда не варто випускати з уваги і такий факт, що власники великих порталів містять штат відмінних юристів, так що все це задоволення рано чи пізно закінчиться, тому що вам швидше за все буде не під силу змагатися поодинці з цілим юридичним відділом. Отже, які з усього цього можна зробити висновки. Чи можна взагалі новачку заробити на купівлі продажу доменних імен, а який напрямок вибрати новачкові. Тут неможливо дати однозначної відповіді. Однозначно можна сказати, що практично марно сьогодні галузевим, брендовим і географічним кіберсквотингу. Іменний кібнрсквоттінг більше схожий на лотерею, тому що нікому не дано знати яке прізвище буде відома років через п'ять, а тейпсквоттінг річ звичайно приваблива, але аж надто не постійна. Велика небезпека втратити доменне ім'я. Так що ж робити початківця? C чого почати?

Відповідь насправді лежить на поверхні. Не варто намагатися знайти відповідне доменне ім'я в словнику, ресурс www.adresa.ru вже давно зробив це до вас. Йому належать тисячі доменних імен, вони зареєстрували напевно весь тлумачний словник Даля плюс словник іноземних слів:)). У новачка залишається один вихід, слідкувати за останніми новинами, бути в курсі всього нового, що відбувається у світі, при чому не в одній якісь то окремо взятої області, а в декількох, і чим більше таких областей буде тим краще. І тільки тут є шанс спіймати удачу за хвіст і зареєструвати гарне доменне ім'я. Важко сказати, як і де це відбудеться. Можливо в світі з'явиться новий курорт для олігархів, а можливо це буде новий напрямок комп'ютерних ігор, а може новий вид спорту. Варіантів тут може бути безліч.
Категорія: Заробіток без сайту | Додав: KosmosR (2011-02-12)
Переглядів: 785 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Цікаве
[2011-01-22]
Бізнес на доменних іменах для сайтів, інвестиції в домени
[2011-01-30]
Бізнес-ідея: відкриваємо мобільний салон краси
[2011-01-19]
Бізнес-ідея : лікарі прилетіли
[2011-01-23]
Вантажні перевезення
[2011-01-24]
Підбираємо приміщення для салону краси: шість стратегічних кроків
[2011-01-24]
Як я заробив з нуля 11600 $ за один літній місяць
[2011-01-24]
Український рантьє: скільки можна заробити на однокімнатній квартирі в різних регіонах
[2011-01-22]
Ідея бізнесу на ювелірних прикрасах
[2011-01-23]
Виробництво пінопласту карбаміду пеноїзола юніпора
[2011-03-17]
Модний стартап: історії знаменитих інтернет-інвесторів
Соціальні закладки